Ekologiczny wosk sojowy a zwykła parafina
Ekologiczne świece zapachowe

Wosk sojowy a parafina - co wybrać?

Zimowe, długie wieczory z pewnością sprzyjają leniuchowaniu. A co lepiej pomaga w relaksie niż dobra książka, czy też film z miłym dodatkiem w postaci ekologicznych świec sojowych?

Niestety musimy uważać na to co kupujemy. Świece zapachowe , które możemy spotkać na rynku, nawet renomowanych i uznanych marek zrobiona jest ze zwykłej parafiny.  Czy to ma jakieś znaczenie? - zapytacie. Otóż ma! I to ogromne.

Wosk sojowy na tle parafiny wypada znacznie ale to naprawdę znacznie lepiej. Jednym z powodów dla którego należy uznać wyższość wosku z nasion soi nad tradycyjną i powszechną parafiną jest przede wszystkim to, że wosk sojowy podczas spalania nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji. Bowiem jest ona pozyskiwana w całkowicie naturalny sposób. Jest przyjazna dla środowiska, w pełni biodegradowalna, uwalnia o połowę mniej dwutlenku węgla do atmosfery, jest bezpieczna dla alergików oraz mile widziana przez wegan. Ponadto czas w jakim palą się świece w 100% sojowe  jest nawet dwa razy dłuższy niż parafinowych. Oprócz wyżej wymienionych zalet, należy również zauważyć, że wosk sojowy jest bardzo łatwy do usunięcia ze wszystkich powierzchni, wystarczy ciepła woda. Tak! Wosk sojowy jest łatwy do umycia nawet zwykłą wodą, wystarczy odrobina chęci.

Parafina zaś pozyskiwana jest z ropy naftowej, która musi być uprzednio podgrzana do temperatury 350 stopni celcjusza! Poza tym można uzyskać ją ze smoły węgla brunatnego, torfu lub w sposób syntetyczny (sztuczny skład). To z pewnością nie jest naturalny i przyjazny dla środowiska sposób pozyskiwania. Podczas spalania świecy, która wykonana jest z parafiny musimy liczyć się z tym, że w powietrzu znajdą się tak szkodliwe substancje jak chociażby rakotwórczy benzen, czy toluen powodujący zawroty głowy. Co więcej świece takie wytwarzają spore ilości dwutlenku węgla i uwalniają go do atmosfery.

Oczywiście, świeczki sojowe są dużo droższe od tak powszechnych świec parafinowych. Ale w zamian otrzymujemy produkty ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia oraz palący się dwukrotnie dłużej niż świece parafinowe. Wam pozostawiamy wybór, na które świece się zdecydujecie. Mamy jednak nadzieję, że wybierzecie świece naturalne.

W naszym sklepie bezpieczne płatności obsługuje:

Przelewy24

 

Wysyłamy w 24h do paczkomatów i kurierem:

InPost

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl